FAQ

Co to jest druk CMYK? rozwiń +
| Druk CMYK

CMYK to zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich. Skrót CMYK pochodzi od pierwszych liter czterech angielskich słów oznaczających kolory:

  • C cyjan (ang. cyan)
  • M magenta (ang. magenta)
  • Y żółty (ang. yellow)
  • K czarny (ang. black lub key colour)

Barwy wynikowe w metodzie druku CMYK powstają przez  łączenie barw podstawowych w odpowiednich proporcjach. Farby CMYK są to substancje barwiące przepuszczające światło, tak więc łączy się je metodą nakładania warstw a nie mieszania poszczególnych składników. Stąd kolor wynikowy na wydruku to od 0% do 400% koloru (suma czterech kolorów składowych). Kolory drukowane za pomocą metody CMYK można porównać do warstwy kolorowej folii przepuszczającej światło.

| CMYK a kolor biały

W metodzie CMYK kolor biały określa się jako brak składowych wszystkich kolorów a w domyśle jest to biel podłoża. Dla uzyskania bieli przy druku na materiałach przezroczystych takich jak folia przezroczysta, szkło, plexi stosuje się poddruk z bieli kryjącej.

| PRZYKŁAD

Przykładem jest druk paneli szklanych do wykończenia przestrzeni między blatem szafek stojących w kuchni a szafkami wiszącymi. Najczęściej stosowany rodzaj druku w takim przypadku to druk po "lewej stronie" CMYK plus biały poddruk. Taka metoda druku powoduje, że ściana pod panelem nie jest widoczna. Jeżeli chcielibyśmy podświetlić szkło i uzyskać efekt witrażowy to wtedy wystarczy zastosować sam druk CMYK.

Kolejność ma znaczenie ponieważ gdybyśmy taki sam wydruk chcieli zrobić na "stronie prawej" tafli szkła to wtedy najpierw stosujemy biały poddruk a później kolory CMYK.

Jaki rodzaj zadruku wybrać? rozwiń +
Przy materiałach białych, nie przeźroczystych - rodzaj zadruku CMYK.


Wydruk na PCV sp 5mm, rodzaj zadruku CMYK.Przy materiałach kolorowych bądź przeźroczystych wszystko zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Należy pamiętać że przy materiałach przeźroczystych przy wyborze rodzaju zadruku CMYK otrzymamy efekt przeźroczystości, podobny do witrażu. Aby uzyskać efekt jak ze zdjęcia należy wybrać zadruk: CMYK + biały.


Wydruk na szkle, rodzaj zadruku CMYK + biały.
Wydruk na szkle w trybie CMYK dla porównania po lewej stoi na tle białej ściany, po prawej pod spodem jest kolorowy zeszyt.
Natomiast w materiałach kolorowych (np. plex kolorowa, dibond srebrny itp) można wybrać zadruk CMYK ale należy rozważyć wybór zadruku biały spot + CMYK lub biały wybiórczy + CMYK.

Wydruk na dibondzie srebrnym szczotkowanym z trybie CMYK - ładny efekt prześwitywania szczotkowania.
Wydruk na dibondzie szczotkowanym w trybie biały spot + CMYK.
Jak załączyć pliki do druku? rozwiń +
W celu załączenia plików do druku po złożeniu zamówienia należy wejść na założone przez siebie konto do zakładki zamówienia, przy zamówieniu rozwinąć strzałkę w dół,

a następnie naciskając ikonę drukarki,

Wyskoczy okienko które umożliwi nam wgranie pliku.

Pliki załączane przy składaniu zamówienia są jedynie podglądami- wizualizacjami realizacji i nie nie mogą być przez nas użyte do druku.

Następne kroki są uzależnione od wyboru sposobu dołączenia plików.

Dołączyć plik można na 2 sposoby: wgrać go na nasz serwer na wcześniej wygenerowane konto FTP i przypisać odpowiedni plik do zamówienia, bądź jeśli plik ma mniej niż 40MB załączyć go bezpośrednio ze strony - bez konieczności zakładania konta FTP.

Aby przesłać plik przy użyciu konta FTP, należy najpierw ten plik przesłać na wygenerowanego FTP. Następnie w okienku należy wybrać zakładkę "wybierz pliki z konta FTP". Kliknąć przycisk "wybierz pliki z konta FTP" (na wizualizacji 1) pojawi się lista wszystkich plików które wrzuciliśmy na FTP i z tej listy wybieramy żądany plik i klikamy przycisk "zatwierdź plik".


Aby przesłać plik bezpośrednio przez stronę (max 40MB) wybrać zakładkę "wgraj pliki przez stronę", kliknąć przycisk "wgraj pliki", wybrać z dysku odpowiedni plik oraz poczekać aż się załaduje.

Jak zredukować liczbę dystansów? rozwiń +
Jeśli wygenerowana automatycznie liczba dystansów Cię nie satysfakcjonuje to możesz na własną odpowiedzialność zredukować ich ilość. W tym celu wystarczy kliknąć na wybrana kropkę która obrazuje dystans.

Wygenerowane 6 dystansów.


Redukcja do 5 dystansów.
Jak jest realizowana wysyłka opcją "transport dedykowy" i czy jest to droga usługa? rozwiń +
Transport dedykowany - to wysyłka samochodem, który przewiezie Twoje zamówienie bezpośrednio z drukarni, która znajduje się w Gliwicach, na wskazany adres. Zaletą tej formy wysyłki jest możliwość transportu większych zamówień. Szczególnie polecamy taką opcję dla dużych gabarytowo prac oraz do transportu szkła. Jest to bezpieczny transport ponieważ Twoje zamówienie jedzie bezpośrednio na miejsce z pominięciem przeładunków w sortowniach.

Mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu tego typu transportu. Wszyscy kierowcy, którzy z nami współpracują mają ubezpieczenie OC przewoźnika co gwarantuje bezpieczeństwo realizowanej usługi.

Koszt takiej usługi nie musi być wysoki, ze względu na to, że Twoja przesyłka z reguły nie będzie zajmowała całego pojazdu czyli będzie to tzw. doładunek.

Maksymalny czas transportu to 48H.

Transport dedykowany jest wyceniany po złożeniu zamówienia ponieważ cena za usługę jest uzależniona od miejsca docelowego, wagi i objętości przesyłki. Wpływ na cenę ma również popularność danej trasy czyli im więcej aut dostawczych pokonuje daną trasę tym łatwiej znaleźć transport za niższą cenę.

Po wyborze tej opcji skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów i ustalenia ceny wysyłki.
Co oznacza wybór "wysyłka własnym kurierem"? rozwiń +
Po zaznaczeniu opcji wysyłka własnym kurierem, należy skontaktować się z naszym biurem w celu ustalenia na kiedy klient sam ma zamówić kuriera który odbierze od nas paczkę z wydrukiem.

Jest to związane z tym, że nie wysyłamy szkła firmami kurierskimi. Klient może zrobić to na własna odpowiedzialność, zaznaczając właśnie opcję "wysyłka własnym kurierem".

W przypadku wydruku na innym materiale, w większości przypadków możemy wysłać paczkę naszym kurierem, jednak w tym celu należy wysłać zapytanie na nasz adres mailowy. Po ustaleniu przez pracownika kosztów transportu zostaną one doliczone to kosztów które musi ponieść klient.